sobota, 29 marca 2014

Sprawdzenie przebiegu VIN, tablice rejestracyjne auta z Dani.

Witam, po dłuższej przerwie. W zeszłym tygodniu dostałem kolejne zapytanie odnośnie auta z Dani.
Zgłosiła się do mnie osoba która chciała sprawdzić oryginalność przebiegu auta, jego serwis oraz legalność i ewentualną wypadkowość. Co do przebiegu to łatwo go sprawdzić na rządowej stronie zapisującej przebiegi z badań technicznych w Dani - nakręcę dokładny film prezentujący w jaki sposób można to zrobić, wyjaśnię krok po kroku co zrobić aby uzyskać tę informację. Link do Filmu znajdziecie tutaj (dajcie mi tydzień na jego nakręcenie;):Na tej stronie sprawdzisz przebieg auta z Dani: 
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/sider/soegning.aspx

Musisz jedynie podać VIN lub tablice auta. Na stronie zapisywane są przebiegi z badań technicznych, więc pierwszej informacji tego typu możesz spodziewać się po 4 latach od pierwszej rejestracji auta. Na dole zamieszczam zrzut z raportem z tej strony - usługa jest w 100% darmowa!


Należy uważać na sprzedawców, którzy wysyłają VIN-y oraz tablice rejestracyjne od aut z idealną historią - zdarza się to rzadko, ale jak się jedzie 600 km po auto i na miejscu wychodzą takie kwiatki to można się zdenerwować. Zawsze sprawdzaj VIN na miejscu i porównuj z tym wcześniej sprawdzanym.

W sprawie legalności oraz szczegółów serwisu pomoże ks. serwisowa oraz dowód rejestracyjny do wglądu.

Podsumowując auto z Dani sprawdzisz na rządowej stronie po tablicach rejestracyjnych lub numerze VIN - usługa jest zupełnie bezpłatna.