sobota, 6 lipca 2013

Etka online - darmowy program VW do sprawdzania części w katalogu.

Witam serdecznie, w dzisiejszym wpisie zamieszczam informacje na ETKI online do której możesz mieć darmowy dostęp. ETKA jest to program, który jest wykorzystywany przez pracowników serwisu VW do zamawiania części i nie tylko. Przyda się każdemu użytkownikowi VAG-a, która będzie potrzebował informacji o częściach w swoim aucie. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania: Gdzie znajdę darmową etkę? Co to jest etka? Do czego służy etka? Link do etki? Rożnica pomiędzy płatną a darmowa wersja?


Od razu podaje link do działającej darmowej etki online: http://ifinterface.com/page/page3.php
Aby skorzysta z etki wystarczy kliknąć na powyższy link, a później wybrać CarProg2. Mamy wtedy dostęp do pełnego katalogu VW, Seata, Skody oraz Audi z częściami w języku Polskim.

Etka jest nam w szczególności pomocna w chwili kiedy szukamy części do swojego auta. W tym programie możemy sprawdzić nr katalogowy części po którym dokładnie zidentyfikujemy część którą potrzebujemy. Etka umożliwia sprawdzenie czy część z innego auta będzie pasowała do naszego np z Skody Fabi do VW Polo.

W sposób dokładny i bezbłędny wskazuje na usytuowanie w układzie, kolejność części w montażu, numer fabryczny i nazwę każdego podzespołu. Dotarcie do właściwego schematu odbywa się przez wybranie modelu, rocznika a następnie wybranie odpowiedniej grupy części. Ponadto umożliwia min. wyszukiwanie wybranej części po jej nr fabrycznym lub nazwie, powiększenie schematów na monitorze bez względu na to czy są to elementy silnika, blacharki, zawieszenia, wydechu itd. Ponadto znajdują się tam dokładne spisy wszystkich typów silników i skrzyń biegów, listy wyposażeń dodatkowych oraz rodzaje lakierów, podkładów itp. Oprócz katalogów głównych znajdziemy także obszerna bazę katalogów specjalnych min. z częściami elektrycznymi. Diagnostyka samochodowa - Pomiary on-line - Kasowanie błędów - Wykaz części zamiennych (katalogowych) wg. numeru - Szczegółowe dane techniczne, rysunki oraz schematy - wykaz wyposażenia i części po numerze VIN. W skrócie pisząc etka ma ogromne zastosowanie.

Rożnica pomiędzy płatną, a darmową wersją to min. możliwość dekodowania wyposażeni auta po numerze VIN. W wersjach darmowych często nie ma części do najnowszych aut, wtedy pozostaje nam wizyta w serwisie, Wersja online ma częściowe wyłączone opcje oryginalnej etki.  Abonament do etki można kupić min w serwisie Allegro.

Polecane linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz