sobota, 10 sierpnia 2013

Recenzja książki ''Jak kupić dobre auto używane? autopewniak.pl"

Witam w dzisiejszym wpisie opisze książkę pt. ''Jak kupić dobre auto używane? autopewniak.pl". Jest to tytuł który ma masę praktycznych porad które umożliwią nam wybranie dobrego auta używanego. Sam czytając tą książkę natrafiłem na wiele ciekawych wskazówek - najważniejsze że wszystko jest opisane bardzo przejrzyście i prosto.


Książka będzie dobrym wyborem zarówno dla osób które nigdy wcześniej nie kupowały auta jak i dla osób które interesują się motoryzacją i znają wszelkie zagrożenia oraz pułapki związane z zakupem samochodu. Znajdziemy w niej opisane praktyki nieuczciwych handlarzy, jak rozpocząć poszukiwanie auta używanego, jak ocenić stan auta, zweryfikować dokumenty, przeprowadzić jazdę próbną, negocjować cenę oraz zarejestrować auto.

Mnie w szczególności zainteresował rozdział związany z samodzielna weryfikacją przeszłości auta. Opisano w nim szczegółowo w jaki sposób sprawdzić przeszłość auta pochodzącego ze Szwecji, USA, Holandii, Danii za pomocą internetu. W książce są podane adresy stron internetowych które również możesz zaleść u mnie na blogu. Sprawdzanie przebiegu auta z Belgi, Holandii, Dani oraz Szwecji - strony internetowe.

Ciekawą opcją jest również sprawdzenie legalności pojazdu za pomocą strony wwwhttp://erp.pl/
Niestety usługa nie jest tania ponad 200 zł, podobnego sprawdzenia można dokonać na policji za darmo.

Należy wspomnieć, że oprócz trafnych porad w książce jest umieszczona masa zdjęć oraz odnośników które stanowią świetne uzupełnienie.

Książkę można dostać na Allegro w tym sklepie. lub na stronie internetowej autora. je cena to około 30 zł.
Moim zdaniem te pieniądze będą dobrą inwestycją i przy zakupie auta zwrócą się wielokrotnie.