piątek, 2 maja 2014

Regeneracja przycisków klimatronika, elektrycznych szyb. Jak

Plastikowe elementy wyposażenia wnętrza pojazdu takie jak panel climatronika, przyciski elektrycznie opuszczanych szyb, radia, centralnego zamka i wielu innych - łatwo mogą ulec uszkodzeniu oraz zużyciu w trakcie eksploatacji pojazdu. 

Farba z plastikowych elementów schodzi głównie w wyniku uszkodzeń – najczęściej przez długie paznokcie Pań;), choć i niektóre kosmetyki mają destruktywne działanie i powodują schodzenie farby z plastikowych elementów.
Szpecące otwory i ubytki zmniejszają wartość pojazdu oraz pogarszają ogólne wrażenie wnętrza. Często pojawiają się również niesłuszne posądzenia o cofnięty licznik lub zaniedbanie auta.W celu przywrócenia jakości wnętrza naszego auta mamy dwa wyjścia:
- zakup nowego elementu lub oddanie go do regeneracji.
Z uwagi na spory koszt takich detali skoncentruje się w tym wpisie na możliwości naprawy tych przycisków.

Profesjonalna regeneracja następuje przez naniesienie nowego lakieru i pozbyciu się starego gumowatego. W tym celu należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Dokładnie usuwam starą powłokę i przygotowuje element do malowania odtłuszczając go i dokładnie wycieramy. Następnie lakieruje przycisk dedykowaną farbą, która pozwala uzyskać odpowiedni kolor oraz trwałość – z doświadczenia przyciski po regeneracji są bardziej odporne na ścieranie niż oryginał.

Regenerowane elementy wyglądają jak oryginał. Mamy podświetlenie przycisków oraz oryginalny kolor. Taki sposób naprawy elementu umożliwia nam przywrócenie stanu fabrycznego naszemu wnętrzu.

Całą proces wymaga dostarczenia do mnie elementu do naprawy. Większość popularnych przycisków mam w zapasie więc wysyłka może nastąpić już na drugi dzień.  

Jeśli jesteś zainteresowany regeneracją elementów wnętrza wyślij do mnie maila  z dokładnym opisem o jaki element chodzi oraz z jakiego auta – świetnie gdybyś mógł dołączyć zdjęcie. Cena regeneracji to najczęściej ułamek tego co musiałbyś zapłacić w serwisie. Specjalizuje się w grupie VW (Audi, VW, Seat, Skoda), ale jeśli zgłosisz się z innym autem to też postaram się pomóc.

Kontakt do mnie Jarek: j.tomczak21@gmail.com