niedziela, 1 czerwca 2014

Auta z USA - sprawdzenie przeszłości, przebieg, wypadkowość, legalność.

Cześć,

dzisiaj pierwszy artykuł związany z sprowadzanymi autami z USA. Auta z Stanów Zjednoczonych wciąż cieszą się dużą popularnością w PL. Szczególnie opłaca się przywozić auta luksusowe bardzo młode i drogie. Nie ma co się łudzić, te auta najczęściej są powypadkowe, ponieważ pomimo tego, że zakup auta w USA jest tani to podatki, które musimy zapłacić w PL są horrendalnie wysokie i import aut bezwypadkowych mija się z celem - są oczywiście sposoby, aby przywieźć auta z USA i zminimalizować koszty całej operacji do minimum, ale to już temat na osobny wpis.


Chciałbym omówić temat dwóch systemów z USA, które pozwalają weryfikować przeszłość samochodów z tamtego rynku. CarFAX oraz Autocheck to dwie bardzo popularne bazy z ogromna ilością informacji na temat przeszłości samochodów. Obie firmy działają w USA natomiast ich raporty można kupić w Polsce przez Allegro jest to najtańsze i najłatwiejsze rozwiązanie (szczególnie polecam swoje aukcje :) lub bezpośrednio na ich stronie pod warunkiem, że mamy kartę kredytową bądź konto w PayPal.
                    
 Raporty CarFAX oraz Autocheck - z tłumaczeniem po polsku, realizacja 12h, konsultacja wyników

W PL u pośrednika za raport związany z przeszłością naszego auta zapłacimy od 20 zł za podstawową wersję (Autocheck) do 60 zł za wersję rozszerzona i w pełni przetłumaczoną (CarFAX + Autocheck). Biorąc pod uwagę, że zakup pojedynczego raportu kosztowałby nas u źródła 30 dolarów to cena z Allegro jest atrakcyjna. Dużo niższe ceny  u pośredników w PL wynikają z faktu, że oba systemy oferują nielimitowany dostęp po opłaceniu miesięcznego abonamentu.


Aby sprawdzić auto wystarczy nam numer VIN - to wszystko nie potrzeba żadnych innych danych. Informacje z systemu są przechowywane na stałe, także możesz również sprawdzić auta zarejestrowane w PL od dłuższego czasu.
Co zawiera raport Autocheck i CarFAX?
W dużym skrócie znajdziesz tam wszystkie informację które pozwolą Ci ocenić przeszłość auta bez wychodzenia z domu i oględzin na miejscu. W raporcie znajdziesz:
- adnotacje o wypadkach, kolizjach z zdjęciami z ubezpieczalni która wykonywała wycenę napraw
- przeprowadzone naprawy z informacją o ich zakresie, dacie oraz odnotowanym przebiegu
- akcje producenta, naprawy gwarancyjne
- zalania, kradzieże
- auto używane jako radiowóz, taksówka

Informacje gromadzone w raportach pochodzą z autoryzowanych serwisów, ubezpieczalni oraz urzędów komunikacyjnych. Jeśli auto było naprawiane w małym warsztacie lub przez osobę prywatną wpisu w bazie nie będzie. Natomiast największym zmartwień osób kupujących auta z USA jest ich przeszłość wypadkowa - oba raporty pozwalają ocenić na ile poważne było zdarzenie w którym auto brało udział oraz na co zwrócić uwagę podczas oględzin auta, to zdecydowanie ułatwia decyję 0 wyborze auta.

Poniżej konkretny raport CarFAX z krótkim tłumaczeniem oraz obok raport z bazy Autocheck.


Polecam zakup oby raportów, ponieważ źródła danych z których korzystają obie firmy często wzajemnie się uzupełniają, a to pozwala uzyskać więcej cennych informacji w chwili zakupu. W USA każdy kto myśli o zakupie auta zamawia raport (zdecydowanie popularniejszy jest CarFAX), większość dealerów udostępnia je za darmo dla zainteresowanych - w Europie daleko nam do takich standardów, może kiedyś uda się stworzyć taka bazę

Jeśli szukasz informacji o aucie z USA sprawdź moja ofertę.