niedziela, 9 sierpnia 2015

Tansze ubezpiecznie OC/AC w zamian za monitorowanie Twojej jazdy.

Witam,

w tygodniku Motor nr  17/2015 r pojawiła się informacja, że już wkrótce LINK chce zaproponować kierowcą nowe rozwiązanie pozwalające obniżyć koszty polisy.Standardowe zniżki wynikają głownie z historii bezszkodowej jazdy, nowe rozwiązanie ma także uwzględniać styl jazdy. Kierowca, który nie przekracza limitów prędkości, mało jeździ autem szczególnie w godzinach szczytu może liczyć na dodatkowe benefity. Natomiast jeśli będzie jeździł szybko i ryzykownie zapłaci więcej.

Kierowca bedzie kontrolowany za pomocą aplikacji w telefonie, opcjonalnym rozwiązaniem jest wpinanie specjalnych modułów do auta wysyłających informacje zbierane z instalacji pojazdu
- tego tupu rozwiązania są stosowane w autach flotowych.

Przedstawiciele LINK4 zapewniają, że nie będą kontrolować celu podróży tylko styl jazdy, który ma przełożenie na poziom bezpieczeństwa na drogach.

Podobne rozwiązania są już stosowane na świecie. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie czarnych skrzynek w aucie klienta na okres kilkudziesięciu dni. W tym czasie jest szczegółowo analizowany styl jego jazdy i na podstawie tego kalkulowana składka.

Czekamy na pojawienie się oferty w oficjalnej sprzedaży i poznanie szczegółów działania całego systemu.