piątek, 11 listopada 2016

Test opon zimowych Tygodnik Motor Nr. 44-45 2016 r.

Witam,
poniżej zamieszczam krótką notatkę z testu opon zimowych.

Dziennikarze Motoru testowali 7 opon w rozmiarze 205/55 R16 jest to popularny rozmiar wykorzystywany w autach kompaktowe oraz klasy średniej.W teście wzięły udział takie opony jak:
- Continental WinterContact TS 860
- Dunlop Winter Sport 5
- Goodyear Ultra Grip 9
- Michelin Alpin 5
- Nokian WR D4
- Hankook i*cept RS32 W452
- Linglong Green-Max Winter HP

Nie będę wchodził w szczegóły samych testów, zachęcam do zapoznania się z nimi w artykule Tygodnika Motor jest tam opisane szczegółowo w jakich konkurencjach dana opona spisywała się najlepiej.

Ja w moim wpisie ogranicze się tylko do krótkich informacji charakteryzujących poszczególne opony. Zestawienie wygrał Continental który cechuje się przyzwoitym zachowaniem na śniegu perfekcyjny wprowadzeniem na mokrym oraz delikatnią podsterownością na suchym.
Michelin zajeła drugie miejsce:  bardzo dobre własności  na śniegu doskonała precyzja na mokrym wyczuwalna podsterowność na suchym. Trzecie miejsce dla Dunlop: przewidywalne zachowanie na śniegu średnia precyzja kierowania na mokrym lekko zarzuca tyłem na suchym. Jako czwart uplasował się Nokian: dobra przyczepność na śniegu brak nerwowości na mokrym podsterowność na granicy przyczepności na suche. Piąte miejsce dla  Goodyear: bezproblemowe zachowanie na śniegu przyzwoita stabilność na mokrym nadsterowność na suchym. Szósta pozycja dla Hankook: bardzo przyzwoite zachowanie na śniegu dość bezpieczna na suchym wyczuwalne nerwowa na mokrym. Ostatni okazał sie produkt z Chin:  opona potrafi zaskoczyć na mokrym delikatna nerwowość na granicy przyczepności na suchym.

Różnica suma punktów pomiędzy oponą 1 a 3 oponą w zestawieniu wynosiła 7,60 pkt.  Natomiast pomiędzy pierwszą a ostatnio było to około 17 pkt co stanowi różnicę poniżej 10%

Dziękuję za uwagę pozdrawiam.