sobota, 4 maja 2013

Jak wybrać najtańsze OC? Jak zaoszczędzić na składkach ubezpieczenia auta?

W dzisiejszym artykule znajdziesz porady które pomogą Ci w wybraniu najtańszej polisy ubezpieczeniowej. Dowiesz się: na co zwrócić uwagę podczas szukania polisy. W jaki sposób szukać najtańszej polisy? Co obniża składki OC? Jakie są najpopularniejsze porównywarki ubezpieczeniowe.


Ważna informacją, którą należy podać na początku pisania tego artykułu jest fakt, że bez względu na firmę w której wykupimy ubezpieczenie jego zakres będzie taki sam. Dlatego warto poszukać najtańszej oferty, dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy. Stawki ubezpieczeń zależą od wielu parametrów, najważniejsze z nich to: miejsce zamieszkania, staż za kierownicą, dane samochodu (moc, pojemność silnika, rocznik).

Szukanie najtańszego OC najlepiej zacząć od skorzystania z internetowych porównywarek ubezpieczeniowych. Tego typu serwisy pozwalają porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczycieli w wygodny i szybki sposób. Najpopularniejsze serwisy tego typu to:
rankomat.pl
ipolisa.pl


Po zweryfikowaniu wyników wyszukiwarek warto skorzystać z usług multiagencji ubezpieczeniowych, które są wstanie nam podpowiedzieć w jaki sposób najkorzystniej wykupić OC. W swojej ofercie mają dużą ilość ubezpieczycieli oraz znają wszystkie obowiązujące promocje. Dodatkowo są wstanie zaproponować ciekawe warunki sugerując pewne rozwiązania wpływające na obniżenie składki OC np. dla młodego kierowcy dopisanie do ubezpieczenia rodzica z dużymi zniżkami.

Ostatnim krokiem w trakcie szukania najtańszego OC jest  kontakt z wybranymi przez nas ubezpieczycielami w celu wyliczenia składki bezpośrednio na ich stronie.W ten sposób czasami jesteśmy wstanie natrafić na ofert ciekawsze niż u pośredników. 

Podsumowując warto zadać sobie trud i porównać ubezpieczenia z różnych firm za pomocą porównywarek internetowych oraz multiagencji ubezpieczeniowych. Dobrym pomysłem na obniżenie składki OC jest również skontaktowanie się z obecnym ubezpieczycielem w celu przedstawienia lepszych warunków cenowych, warto wtedy wspomnieć o możliwości zmienienia firmy ubezpieczeniowej. Sposobem na obniżenie składki OC jest dopisanie osoby posiadającej duże zniżki lub zamiana samochodu na auto o gorszych parametrach.

Polecane linki:
Jak ZAOSZCZĘDZIĆ NA UBEZPIECZENIU SAMOCHODU?