piątek, 19 lipca 2013

Tłumaczenie francuskiego dowodu rejestracyjnego - znaczenie pól.

Witam, dzisiejszy wpis będzie krótki, aczkolwiek będzie zawierał podstawowe informacje związane z tłumaczeniem dowodu rejestracyjnego z Francji. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na takie pytania:
Jakie są znaczenia pól w dowodzie? Jak przetłumaczyć pola w dowodzie Francja? Na co zwrócić uwagę podczas oglądania dowodu? Gdzie odczytam VIN, które pole? Jeśli jesteś zainteresowany odpowiedziami na te pytania zapraszam do dalszej części wpisu.A. Numer tablic rejestracyjnych
B. Data pierwszej rejestracji
C1. Nazwisko i imię właściciela
C3. Ulica, kod pocztowy, miejscowość
D1. Marka pojazdu
D3. Model
E. Numer VIN
P1. Pojemność silnika
P2. Moc silnika w KW
P3. Rodzaj paliwa
I. Data ostatniej rejestracji
Wyrejestrowane auto ma przekreślony dowód i wpisaną przez urzędnika datę wyrejestrowania.

Z drugiej strony dowodu sprawdzamy kiedy auto miało robiony ostatni przegląd, w zaznaczonym miejscu są wklejane naklejki z datą do kiedy jest ważny przegląd. Więcej o przeglądach w Francji przeczytasz tutaj.

Podstawową zasada przy sprawdzaniu dokumentów auta jest porównanie danych znajdujących się w dowodzie z danymi na umowie kupna-sprzedaży oraz sprawdzenie numeru VIN w miejscu wybicia na nadwoziu. Jeśli w miejscu właściciela pojazdu wpisana jest firma należy sprawdzić czy auto miało zapłacony VAT. Więcej na ten temat piszę tutaj.

Dowód z Francji, który wrzuciłem jako załącznik jest wzorem dowodu obowiązującym od 2009 kiedy to wprowadzono nowy system identyfikacji SIV. Aby móc zarejestrować auto  w Polsce dowód z Francji musi być cały, nie może być obcięty na dole, czy być nie czytelny. W innym przypadku nasze auto nie zostanie zarejestrowane.

Jeśli jesteś zainteresowany sprowadzeniem auta z Francji. Przeczytaj artykuł jak w łatwy sposób sprawdzić przebieg auta z Francji.

Wzór starego francuskiego dowodu rejestracyjnego znajdziesz tutaj.


Jeśli cenisz swój czas i wolisz uniknąć błędów podczas wypełniania wniosku oraz nieporozumień w urzędach (nie licz na pomoc Pani z okienka) możesz zamówić przygotowanie całej dokumentacji lub nawet zlecić rejestrację auta w Twoim imieniu.Sam pomagam w przygotowaniu dokumentacji do rejestracji oraz załatwiam tłumaczenia - Twoje zadanie to dostarczenie dokumentów do odpowiedniego Urzędu. Jeśli jesteś zainteresowany napisz w sprawie rejestracji na adres:
 j.tomczak21@gmail.com lub dzwoń
Jarek Tomczak kom. 692 534 224. Odpowiem w ciągu 1h;)