niedziela, 30 marca 2014

Awarie pompowtryskiwaczy, wtryskiwaczy - regeneracja, cena, koszty, jakosć paliwa.

Witam, postanowiłem napisać ten artykuł, ponieważ pojawia się masę przekłamania w prasie motoryzacyjne oraz na rożnych forach dotyczących awarii układu wtryskowego i jego przyczyn. Można śmiało powiedzieć, że 90% awarii można byłoby uniknąć podejmując z wyprzedzeniem odpowiednie kroki po pojawieniu pierwszych objawów spadku wydajności wtryskiwaczy. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytani: Ile wytrzymują wtryski? Dlaczego wtryskiwacze ulegają awarii? Jak można zapobiec awarii pompowtryskiwaczy? Co jest przyczyną awarii pompowtryskiwaczy? Jaki jest koszt usunięcia awarii wtryskiwaczy? Zapraszam do dalszej część artykułu.Wytrzymałość pompowtryskiwaczy i wtryskiwaczy układu common rail. średnio można przyjąć na 250 - 300 tys. km. Wszystko zależy od sposobu w jaki sposób eksploatujemy auto, jaki jest styl naszej jazdy, jakości paliwa oraz serwisu auta. Podstawa to dobre paliwo które pełni rolę środka smarującego wszystkich ruchomych cześć układu, trzeba również pamiętać o regularnej wymianie oleju który szczególnie przy pompowtryskiwaczach ma ogromne znaczenie dla bezawaryjności układu.

Wtryskiwacze ulegają awarią ze względu na zanieczyszczenia które się w nich gromadzą i z często powodują zatarcie ruchomego mechanizmu lub za koksowania końcówki wtrysku . Jedynie kilka procent wtrysków kwalifikuje się do wymiany ze ze względu na wysoki stopień wyeksploatowania i zużycia. Zasada jest prosta, jeśli raz na 5 lat lub 100 tys km oddamy wtryski do czyszczenia oraz wykonania pomiary ich sprawności to problem kłopotliwej awarii w zasadzie zminimalizujemy do zero - chyba że nie będziemy stosować się do zaleceń użytkowania takiego auta. Polecam zapoznać się z wynikami badań: http://www.inig.pl/INST/nafta-gaz/nafta-gaz/Nafta-Gaz-2013-03-06.pdf

Tak jak pisałem wcześniej awarii można zapobiec w porę oddają wtryski do czyszczenia. Pierwszymi objawami jest kopcenie na nierozgrzanym silniku, szczególnie charakterystyczne zimą. Przyczyna to coraz większy problem z dawkowaniem odpowiedniej ilości paliwa, wtryski nie mogą podawać zrównoważonej dawki - sterownik wprowadza coraz większe korekty. Ciężko znaliście w Internecie informacje o samej procedurze czyszczenia wtrysków, ale można przyjąć, że jest bardzo podobna do samej regeneracji z pominięciem  rozkręcania i wymiany elementów zniszczonych.
Naprawa wtryskiwaczy - film YouTube, tak to wygląda.

Naprawa wtrysków zależy od ich rodzaju, ale można przyjąć, że zaczyna się od 400 zł z profesjonalna diagnozą i wyciągami z stołu probierczego. Najdroższe w naprawie są układy z wtryskami piezoelektrycznymi, których nie można regenerować - szczególnie tutaj warto zadbać o ich stan.

Zapraszam do zapoznania się z moim innymi wpisami oraz kanałem na YouTube.
Polecam szczególnie artykuł:
Gdzie tankować, stacje benzynowe przy supermarketach, jakość paliw, paliwa premium.
W jaki sposób dbać o układ wtryskowy? Kilka porad.
Gdzie tankować samochód? Na dobrej stacji, z dobrej jakości paliwem.
Metody czyszczenia wtryskiwaczy

Polecam:
http://autazfrancji.blogspot.com/

https://www.youtube.com/channel/UCrSZ34mBxY25MYRLVf0YjkA