niedziela, 30 marca 2014

Ověřte si zadarmo číslo VIN, VIN dekodér VW.


Často se objevují dotazy, jestli jde podle samotného čísla VIN zkontrolovat minulost VW, Audi, Škody nebo Seatu. Odpověď ja krátká - ano, podle samotného VIN si ověříte historii v servisu značek uvedených výše.


Jak zadarmo zkontrolovat číslo VIN VW, Audi, Škoda, Seat?
Pokud jste majitelem auta:
- zajeďte do servisu s technickým průkazem
- zaměstnanci předložíte k nahlédnutí dokumenty (technický průkaz + občanský průkaz)
- zaměstnanec ověří historii auta a informuje Vás o posledním zaznamenaném počtu najetých kilometrů
- požádáte servisního technika o prohlédnutí celé historie, hledáte v ní mezery nebo přetočení tachometru během některé z návštěv. Takovouto informaci dostanete zadarmo, dostupná by měla být i možnost zpoplatněného vytištění zprávy v servisu, cena je kolem 650 Kč, nebo zdarma k objednané službě spojené se servisem auta.

Pokud nejste majitelem auta:
- dohodnete se s prodejcem, jedete do servisu a zkontrolujete auto
- proces vypadá tak, jak bylo popsáno výše.
Pokud se servis nachází na místě, nevidím důvod, proč by se měl prodejce zdráhat, ovšem pokud máte jet několik desítek kilometrů v jednom směru, bude samozřejmě málokdo ochoten na toto přistoupit.
Vyplatí se zeptat se předem, jestli je možnost kontroly v servisu, jestli se prodejce tomuto ověření v servisu kategoricky brání, nereagujte na takovouto nabídku - v dnešní době jde u skupiny VW o standard, že si chce každý potencionální kupující auto zkontrolovat.Pokud byste chtěli zkontrolovat konkrétní exemplář Audi, Seata, Škody nebo VW, napište mi mail j.tomczak21@gmail.com