poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Zakup auta z Niemiec - Gdzie szukać auta w Niemczech?

Witam,

z uwagi na ciągle powtarzające się pytanie gdzie szukać auta w Niemczech wygodniej jest mi napisać ten krótki artykuł niż za każdym razem tłumaczyć to samo;)Jest kilka popularnych portali w DE które umożliwiają nam dostęp do setek tys. ogłoszeń.
Wymienię te najpopularniejsze z których sam korzystam i moge polecić.
1. http://www.mobile.de/pl/ - niemiecki serwis ogłoszeniowy dla tureckich autohandlów;) Niemiecki rynek handlem samochodami zdominowali Turcy, którzy w zasadzie przejęli w całości niemiecki rynek samochodów używanych sprzedawanych na eksport. Dziś już ciężko kupić starsze auto od Niemca w atrakcyjnej cenie bez pominięcia tureckiego handlarza.

2. http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-autos/c216  - Ebay to dobre miejsce poszukania oferty wymarzonego auta. Oferty są wymieszane, znajdziemy okazje cenowe, auta uszkodzone i takie które kosztują kosmiczne pieniądze w porównaniu do średniej rynkowej.

3.http://www.autoscout24.de/ - bardzo duży serwis z ogromna ilością ofert. Jego zaleta jest również to, że jest popularny w innych krajach i jednym kliknięciem można poszukać auta w Belgii czy Francji. Często z niego korzystam szukając aut uszkodzonych, wiele atrakcyjnych ofert.

4. http://www.12gebrauchtwagen.de/ - odkryłem ten serwis szukając informacji do tego artykułu;) W jednym miejscu mamy ogłoszenia z najbardziej popularnych serwisów z ogłoszeniami samochodowymi w Niemczech. Bardzo fajne rozwiązanie.

5. http://www.webauto.de/ - popularny serwis ogłoszeń motoryzacyjnych w Niemczech, mało znany w PL.
Regularnie przeglądając można trafić na ciekawe okazje - niekoniecznie pod względem ceny. Sporo ofert z niemieckich ASO oraz od osób prywatnych.

To chyba najpopularniejsze i do tych najwcześniej się ograniczam szukając auta u Niemców.
Mniej popularne są miedzy innymi:
http://www.kalaydo.de/ - niemieckie ASO, niemieccy właściciele
http://auto.quoka.de/
http://www.auto.de/

PS. Jeśli chcesz sprowadzić bezpiecznie i korzystnie auto z Niemiec skontaktuj się ze mną. Pomagam w negocjacji ceny, dogaduje warunki odbioru auta, załatwianiu formalności w niemieckich urzędach oraz przygotowuje tłumaczenia i dokumenty do rejestracji w PL. Kontakt: Jarek Tomczak 692 534 224, j.tomczak21@gmail.com