sobota, 27 kwietnia 2013

10 powodów dla których warto kupić auto od rodziny, znajomego, kolegi

W tym wpisie znajdziesz argumenty, które zachęcą Cie do poszukania używanego auta wśród znajomych, rodziny, kolegów, koleżanek z pracy. Czytając ten wpis znajdziesz odpowiedzi na takie pytania: Jak kupić auto z pewnego źródła? Jak uniknąć zakupu auta powypadkowego, kradzionego? Jak kupić samochód z pewną historią serwisową? Jeśli jesteś zainteresowany, Zapraszam Cię do dalszej części tego posta.


Zanim przedstawię listę 10 powodów dla których warto kupić auto od rodziny napiszę kilka słów jakie dokładnie auto mam na myśli. Auto z pewnego źródła to auto, o które właściciel dba jest z niego zadowolony. Auto jest w rekach jednej osoby przez kilka lat (od 3 do  nie ma limitu), stan auta jest bardzo dobry nie widać nadmiernego wyeksploatowawszy, potwierdzają się zapewnienia sprzedawcy. Pewne źródło to osoba którą dobrze znasz i wiesz że możesz jej zaufać.

1. Jeśli kupujesz auto od osoby, którą dobrze znasz możesz liczyć na to że przedstawi Ci wszystkie wady i zalety auta. Opowie Ci o ewentualnych problemach, naprawach które były dokonywane przy tym aucie. Znając sprzedawcę auta , możesz mu zaufać i nie martwić się że ktoś próbuje Cię oszukać bądź naciągnąć.

2. Kolejną zaletą zakupu od osoby którą dobrze znamy jest oryginalna historia serwisowa auta. Będziesz dzięki temu wiedział kiedy auto miało robiony rozrząd, co ile tys. km był wymieniany olej, czy auto było serwisowane regularnie. Co ewentualnie wymaga wymiany w najbliższym czasie.

3. Kupując od znajomego auto którym jeździł przez pewien czas (kilka lat) masz pewność, że auto nie było kradzione. Zdarzają się sytuacje, że auto trafia do rejestru samochodów kradzionych po pewnym czasie ( właściciel wyłudził odszkodowanie i ułatwił sprzedaż auta złodziejom,  auto nie zostało wprowadzone do bazy)

4. Auto z pewnego źródła to auto bezwypadkowe. Sprzedający powie Ci co było ewentualnie malowany przy aucie, naprawiane. Będzie potrafił wytłumaczyć dlaczego np. błotnik był ponownie malowany ( przycierka, stłuczka)

5. Jeśli znasz kogoś dobrze to wiesz jakie przebiegi pokonuje rocznie oraz znasz jaki styl jazdy. Wiesz jaka cześć tego dystansu jest pokonywana w mieście, a jaka w trasie. Dzięki temu możesz ocenić zużycie auta.6. Ewentualna transakcja z rodziną lub znajomym może przebiec w miłej i przyjemnej atmosferze, bez presji czasu oraz naciskami ze strony sprzedawcy na ostateczną decyzję kupującego.

7. Auta z pewnego źródła najczęściej spełniają wszystkie założenia dotyczące zakupu auta używanego.  Dzięki temu jesteśmy wstanie oszczędzić masę czasu, nerwów oraz rozczarowań związanych z poszukiwaniem auta.

8. Jeśli kupujesz auto od najbliższej rodziny możesz się umówić na jakieś atrakcyjne warunki finansowania. Zapłacisz za auto np. w dwóch ratach, albo dopłacisz w przyszłym miesiącu po otrzymaniu kredytu.

9. Auto które miało jednego właściciela przez kilka lat, powinno być regularnie serwisowane dlatego obecny właściciel będzie Ci wstanie polecić jakiegoś dobrego mechanika, który zajmie się naprawami i serwisem.

10. To ostatni powód dla którego warto zainteresować się zakupem auta od osoby którą znasz. Po zakupie auta w dobrym stanie, które będzie Ci dobrze służyło  będziesz czuł satysfakcję z dobrze podjętej decyzji oraz unikniesz problemów z naprawami oraz niespodziewanymi awariami samochodu.

Podsumowując kupując auto od rodziny, znajomego czy sąsiada z jednej strony zyskujesz auto w dobrym stanie z drugiej pomagasz znajomemu w sprzedaży auta co w obecnych czasach nie jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Taka transakcja zawsze niesie obustronne korzyści. 

PS. Zakup od znajomego oczywiście nie zwalnia Cię z dokonania wnikliwej analizy auta. Pod tymi linkami znajdziesz ciekawe artykuły na ten temat:
Chcesz kupić używane auto? Jak to dobrze zrobić? Cz. 2
Sprawdzanie VIN VW
I tak z drugiej strony - Handlarz szczerze o autach z Niemiec