sobota, 18 maja 2013

Wzór dowodu rejestracyjnego Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Austria, Szwajcaria.

W tym artykule chciałbym Ci pokazać stronę prado.consilium.europa.eu na której znajdziesz informacje dotyczące europejskich dokumentów tożsamości i dokumentów podróży (w tym dokumentów rejestracyjnych). Baza jest bardzo obszerna, ale ciągle jest rozbudowywana. W tym wpisie dowiesz się: Jak wygląda niemiecki dowód rejestracyjny? Jak wygląda francuski dowód rejestracyjny? No co zwrócić uwagę przy ocenie oryginalności dokumentów rejestracyjnych? Gdzie znaleźć wzory dokumentów rejestracyjnych, dowodu rejestracyjnego?Zapraszam do dalszej części wpisu.


Największym atutem strony prado.consilium.europa.eu jest to że w jednym miejscu znajdziemy wzory dokumentów rejestracyjnych z  większości krajów UE. Na stronie znajdziesz wzór niemieckiego dowodu rejestracyjnego, wzór francuskiego dowodu rejestracyjnego oraz wiele innych podobnych dokumentów.

Na podanej stronie oprócz zdjęcia interesującego Cię dokumentu znajdziesz informacje o ukrytych zabezpieczeniach wskazujących oryginalność. 

Warto wiedzieć, że najczęściej do rejestracji auta z zagranicy potrzebny jest jedynie dowód rejestracyjny (Francja), ewentualnie dowód i karta pojazdu (Niemcy) wzory wymaganych dokumentów znajdziesz na podanej stronie: prado.consilium.europa.eu

Polecam poszukać również informacje na temat znaczenia pól dokumentów rejestracyjnych z zagranicy, to z pewnością ułatwi znalezienie informacji o samochodzie oraz jego właścicielu. Z mojej strony postaram się w najbliższym czasie wrzucić na bloga informacje na temat:  niemiecki dowód rejestracyjny znaczenie pól, francuski dowód rejestracyjny tłumaczenie pól.


Jeśli cenisz swój czas i wolisz uniknąć błędów podczas wypełniania wniosku oraz nieporozumień w urzędach (nie licz na pomoc Pani z okienka) możesz zamówić przygotowanie całej dokumentacji lub nawet zlecić rejestrację auta w Twoim imieniu.Sam pomagam w przygotowaniu dokumentacji do rejestracji oraz załatwiam tłumaczenia - Twoje zadanie to dostarczenie dokumentów do odpowiedniego Urzędu. 
Jeśli jesteś zainteresowany napisz w sprawie rejestracji na adres: j.tomczak21@gmail.com lub dzwoń Jarek Tomczak kom. 692 534 224.
Najczęściej odpowiadam w ciągu 1h.


Polecane strony:
Rejestracja samochodu z zagranicy.
Tablice niemieckie, tablice zjazdowe, żółte tablice. Co trzeba wiedzieć? Ile kosztują i jak długo są ważne?
Jak obliczyć akcyzę za sprowadzone auto? Ile zapłacę opłat za samochód?
Sprawdzanie VIN VW.