poniedziałek, 10 czerwca 2013

Generali Auto - aplikacja sprawdzająca przeszłość auta w Polsce.

Witam, dzisiejszy wpis będzie krótki, a dotyczyć będzie weryfikacji bez-wypadkowości auta w Polsce przy pomocy aplikacji na telefon. W tym wpisie znajdziesz odpowiedzi na takie pytania: Jak sprawdzić historię auta z Polski? Jak uzyskać wykaz szkód likwidowanych przez ubezpieczyciela? Jak uzyskać dostęp do historii auta z Ubezpieczeniowego Funduszu gwarancyjnego? Gdzie można pobrać "Generali Auto"? 
Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią wpisu w której znajdziesz informacje na wymienione tematy.Generali Auto - to aplikację mobilna, dzięki której za pośrednictwem tabletu lub smartfona sprawdzić można, czy interesujący nas pojazd nie ma przypadkiem powypadkowej historii.System korzysta z informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, do którego od wszystkich ubezpieczycieli spływają dane o wypadkowości.

Aby uzyskać interesujące na dane wystarczy zeskanować kod QR umieszczony w dowodzie rejestracyjnym i wprowadzić kilka dodatkowych danych dotyczących wyboru modelu. Po chwili otrzymamy informacje o szkodach dotyczących konkretnego samochodu. W systemie są dane gromadzone z likwidacji szkód OC od 2004 r oraz od 2006 dla autocasco. Jeśli zdarzenie miało miejsce wcześniej nie otrzymamy informacji na ten temat. Oprócz tego poznamy też jego szacunkową wartość (dla ubezpieczyciela) wyliczoną wg Eurotax. Wartość wyliczoną według tabeli Eurotaxu można również sprawdzić na tej  stronie.(cena pokaże się po obliczeniu składki ubezpieczenia)

Należy pamiętać, że system zbiera informacje jedynie z rynku krajowego oraz nie posiada informacji dotyczących szkód likwidowanych po za ubezpieczeniem. Aby zweryfikować informacje na temat auta trzeba fizycznie posiadać dowód rejestracyjny, nie można tego zrobić po numerze rejestracyjnym lub
VIN-ie. Podobne systemy działają zagranicą, więcej o nich pisałem w artykule Sprawdzanie przebiegu auta z Belgi, Holandii, Dani oraz Szwecji - strony internetowe.

Aplikacja jest dostępna na systemy Android oraz IOS. Generali Auto do pobrania w Google Play i w App Store.


Miejmy nadzieje że z czasem Generali Auto będzie usprawniane. Dzisiaj użytkownicy aplikacja zgłaszają błędy dotyczące nieprecyzyjnego opisu likwidowanej szkody lub jej braku. Dobrym pomysłem byłoby dodanie możliwości weryfikacji po VIN lub numerach rejestracyjnych. Chcąc sprawdzić auto trzeba podać swoje dane firmie Generali. Moim zdaniem warto skorzystać, ponieważ możemy dowiedzieć się ciekawych informacji na temat auta którym jesteśmy zainteresowani.

Polecane linki:
Sprawdzanie przebiegu auta z Belgi, Holandii, Dani oraz Szwecji - strony internetowe.
Chcesz kupić używane auto? Jak to dobrze zrobić? Cz.1
Chcesz kupić używane auto? Jak to dobrze zrobić? Cz.2
Jak wybrać najtańsze OC? Jak zaoszczędzić na składkach ubezpieczenia auta?